iBusiness Thein poprvé překročil v tržbách 100 milionů Kč, vybudoval tým systémových inženýrů a Apple konzultantů a spouští online portál pro firemní zákazníky 

Praha, 13. května 2024 – Společnost iBusiness Thein, spadající do investiční skupiny Thein Tomáše Budníka, po úspěšné transformaci v loňském roce reportuje zajímavé výsledky. Její tržby dosáhly za první kvartál 2024 ve službách i prodaném zboží 100 milionů Kč, na druhé čtvrtletí plánuje dvojnásobek. Soustředí se zejména na finanční segment a energetiku, operátory a v souvislosti s partnerstvím s Applem v rámci projektu Mac@Dev i vývojářské firmy.

V rámci transformace společnost před koncem roku vybudovala silný tým expertů – především systémových inženýrů, kteří se specializují na poradenství a implementace v oblasti zavádění Maců do enterprise. Díky kompetencím členů týmu a nezbytným certifikacím nejen u Apple, ale i dalších vendorů jako Jamf, Cisco, Microsoft nebo Google je schopna nabídnout integrační služby v širokém segmentu B2B zákazníků – od menších přes středně velké až po největší zákazníky. Pro hladký přechod na Mac pak iBusiness Thein nabízí plnou technickou podporu ve formě vzdálené správy zařízení s pokročilou mírou zabezpečení a kontrolou bezpečnostních aktualizací prostřednictvím různých typů MDM.

“Náš tým disponuje unikátním know how kombinujícím znalost Apple infrastruktury s kybernetickou bezpečností. Zatímco Apple konzultantů nebo certifikovaných Apple Professional Services expertů už na českém trhu několik působí, bezpečnosti se v souvislosti s Macy v takovém rozsahu, jako my, nevěnoval dosud nikdo,“ popisuje Jana Studničková, CEO společnosti iBusiness Thein, a doplňuje: „Kromě analýzy přístupu, návrhu řešení a samotné implementace zařízení Apple ve firmě tak můžeme nabídnout i komplexní dohled nad Macy či iPady v režimu 24/7“.

Zatímco u velkých zákazníků se jedná o dlouhodobý proces a téměř vždy to znamená i absolvování výběrového řízení, jak na služby, tak hardware, primárně pro menší zákazníky spustil iBusiness začátkem května klientský portál. Registrovaní klienti si tak mohou nyní poptávat služby i zboží přímo. Nicméně zajímavý může být i pro velké zákazníky, protože umožňuje obsluhovat například zaměstnanecké programy, menší rychlé nákupy apod., ale i program Mac as choice, kdy zaměstnanci si mohou objednávat Mac namísto Windows počítače. 

O iBusiness Thein

iBusiness Thein a.s. je součástí investiční skupiny Thein Tomáše Budníka a J&T. Na českém trhu působí cca 20 let, dříve pod značkou Český servis. V roce 2023 firma zaměřená původně na opravárenství postupně rozšířila své kompetence díky získání autorizace prodejce Apple pro B2B a také díky partnerství s Applem v projektu zaměřeném na české vývojáře (Mac@Dev) a následně tuto transformaci završila přejmenováním na iBusiness Thein. Kromě obchodního týmu dnes iBusiness Thein disponuje týmem techniků – konzultantů, kteří firmám mohou poskytovat komplexní podporu při přechodu na Macy. Firmám nabízí zařízení od Apple kromě okamžitého prodeje nebo leasingu také formou služby DaaS (Device as a service). 

Portál pro klienty: https://b2b.ibusiness.thein.eu

O skupině Thein

Thein je investiční skupina založená zkušeným manažerem a investorem Tomášem Budníkem, která se zaměřuje na rozvoj technologických společností v oboru lCT, kyberbezpečnosti a průmyslu 4.0. Pomocí fondů Thein Private Equity SICAV a J&T Thein SICAV chce ve svém portfoliu propojovat zajímavé projekty a poskytovat jim byznysovou a infrastrukturní expertízu. Hlavní filosofií skupiny Thein je hledání nové synergie mezi jednotlivými projekty a udržení českého know-how v českých rukách.

iBusiness Thein
Službu provozuje iBusiness Thein, a.s. | IČO: 278 18 331 | zapsaná v OR: Krajský soud v Brně, oddíl B, vložka 7075 | Sídlem: Otakara Ševčíka 938/56, 636 00 Brno.
© 2023 iBusiness Thein. All rights reserved.